Daisy Girls Fuar Standı

Daisy Girls Fuar Standı

2018, CNR İstanbul – Fuar standı projesi. Çocuk kıyafet ve tekstil fuarı için 50 m² alana sahip fuar standı tasarımı ve uygulama projesi.

Hızlı kurulum ve söküm, söküm sonrası daha sonraki fuarlar için tekrar aynı malzemelerin kullanılabilmesi; sürdürülebilirlik, hafif taşınabilir malzemeler, ekonomik olması, yurt dışı nakliyelerine olanak sağlaması, estetik, fonksiyonel ve modüler olması, tüm bu prensiplere sadık kalarak tasarım geliştirilmiş ve uygulaması gerçekleştirilmiştir. Elektrostatik alüminyum ince kutu profillerin köşe plastik bağlantıları ile oluşturulan modül iskeletine gerdirilen tül perdeler yardımı ile profil stabil ayakta kalmış, modüllerin birbirine kenetlenmesi ile de stand oluşturulmuştur.

Teksitil fuarı olması, sergilenecek çocuk kıyafetlerinin hammadesinin genelde tül olması ve hafifliği, yarı geçirgenliği özelliği ile standın tüm modüllerinin kaplama malzemesi seçilmiştir. Hem opaklık hem de saydamlık hissini veren malzeme ile müşteriyi standın içine çekme gücünün arttırılması hedeflendirilmiştir. Kurulum ve sökümün birkaç saatte yapılabilmesi iş gücü verimliliği açısından başarılı olmuştur.

İstanbul, 50 m²

Ekip:

Jose Manuel Garcia Torres, Doruk Karagöz, M.Betül Turan, Yusuf Arıcı

Montaj: Mustafa Avcı

Alüminyum Tedarik: Utkan Star

Elektrostatik Boya: Tokdemir

Mobilya : Konak Mobilya

Terzi : Mustafa Şengör