Cumhuriyet Reklam Ofisi

Cumhuriyet Reklam Ofisi

2014, İstanbul – İç mekân, restorasyon ve mobilya projeleri.
Konsept: Kurumsal kimlik, ihtiyaç ve değerlere uygun, bu unsurları daha çok öne çıkaracak, yaratıcı, esnek, modüler ve kullanışlı çalışma ortamı yaratmak üzere iç ve dış mekân projelendirmesi yapıldı.

Salon, sofa olarak kullanılan mekan cam bölmeler ile açık ofis, yönetici odası ve toplantı odası olmak üzere üç farklı bölüme dönüştürülmüştür. Her üç mekan için de ayrı ayrı açık ve kapalı balkon, dinlenme alanları yaratılmış bu sayede çalışan, ziyaretçi ve müşteri konforu artırılmıştır. Tek bir departmandan oluşan açık ofis, çalışanları birbiri ile iletişim ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri masa, paravan düzeni ile donatılmıştır.

Mevcut banyo ve wcler tüm sıhhi tesisat ve çini, seramik bakımlarının ardından güncel ihtiyaçlara göre yine aslına uygun olmak kaydıyla yenilenmiştir.

Ofis tasarımının en ilgi çeken yönü; eski antika mobilyaların restore edilerek güncel mobilyalar ve öğeler ile uyum içerisinde mekana yerleştirilmiş olmasıdır. Tüm bu yaklaşım Cumhuriyet Gazetesi’nin geleneğe olan bağlılık ile çağdaşlığı birleştirme yaklaşımına paraleldir. Projedeki malzeme ve renk kararları da işlevsellik ve estetik kaygılar dışında kurumsal kimliği öne çıkaracak şekilde belirlenmiştir.

Taksim, İstanbul 271 m²
www.cumhuriyet.com.tr

 

 

EKİP
Proje Ekibi: Meydan Mimarlık (Hakan Sakarya, Jose Manuel García Torres)
Fotoğraflar: Meydan Mimarlık
Aydınlatma Tasarımı ve Üretimi: Meydan Mimarlık
Şantiye Kalfası: Adem Şenel
Boya İşleri: Adem Şenel ve Ekibi
Elektrik İşleri: Sağlam Elektrik
Çini Zemin Silim ve Mermer İşleri: Bahri Demir
Aluminyum Doğrama, Cam ve Pleksi İşleri: Engin Cam
Ahşap Zemin Sistre ve Tamirat İşleri: Mustafa Bulut ve ekibi
Mobilya Üreticisi: Konak Mobilya
Koltuk Döşeme ve Bakım İşleri: İlyas Yaman
Perde Tedarikçisi: Başak Perde