Ryan Donk Evi

Ryan Donk Evi

2013, İstanbul – Çoğunlukla modüler mobilyalardan oluşan bir iç mekan tasarım konsepti ile hızlı bir şekilde eşyasız olan fakat temel yapısal fonksiyonları çalışır haldeki daireye yaşam getirildi. Yaşam ile kastedilen koltuklar, masa, sandalye, halı, perde ve diğer gibi kullanıma yönelik tüm mobilyalar. Tasarım aşamasında dikkate aldığımız değerler dairenin bittikten sonra yalın, şık ve modern bir atmosfere dönüşebilecek nitelikte olmasıydı.

Modülerlik sayesinde mekandaki herşey dil bütünlüğü içerisindedir.Örneğin dört modül yanyana gelerek televizyon ünitesi olabilirken yine aynı modüllerden altı tanesinin bir araya gelmesiyle yemek masasının yanındaki dresuara ortaya çıkmaktadır. Hatta yine bu modüller çocuk odasında içine oyuncak koyulabilecek tekerlekli sandıklara evrilmekteler.

Bu kadar farklı işlevi aynı tasarım diliyle yerine getirebilen mobilyalar da kullanıcıya bir rahatlık sunuyor. Bu yalın konsepte bilinçli olarak yaratılan tek tezat unsur ise çok farklı renk efektlerine sahip gizli dekoratif aydınlatmadır. Bu ışık oyunları evsahiplerine ve misafirlerine diledikleri zaman veya parti vb davetlerinde hoş bir sürpriz hazırlıyor.

Mashattan, Maslak (İstanbul) 190 m²
Mobilya Tasarım Projesi

 

 

EKİP
Proje Ekibi: Meydan Mimarlık
Fotoğraflar: Meydan Mimarlık
Ahşap İşleri: Konak Mobilya
Metal İşleri: Davut Doğrama
Elektrik İşleri: Erciyes Elektrik
Halı Tedarikçisi: Türker Halı
Perde Üreticisi: Başak Perde
Yatak Üreticisi: Niron Yatak / www.nironyatak.com
Kanepe Üretim ve Tedarikçisi: NDesign / www.ndesign.com.tr
Koltuk Üreticisi: İlyas Yaman
Sandalye Üreticisi: Özmetal Sandalye / www.ozmetalsandalye.com