Depo Pergamon Kültür Merkezi

Depo Pergamon Kültür Merkezi

2018, Bergama, İzmir –
Kagir duvarlar ve ahşap döşemelerden oluşan eski tütün deposu, sosyal ve kültürel merkez işlevini yerine getirebilmek için yapısal bir yenilenmeye, altyapı ve güvenlik çözümlerine ihtiyaç duymaktadır.

Projede yenilenen mekanların çok fonksiyonlu olması amaçlanmaktadır. Zemin kat bölgedeki küçük üreticilere destek olmak için yerel ürün pazarı, bölge halkının aktif rol alabileceği sergiler, zaman zaman konferanslar ve konserlere ev sahipliği yapabilecek nitelikte olacak, pazardaki ürünler kullanılarak, Akdeniz’in ve birçok farklı mutfağın yemeklerinin yapıldığı bir kafe ile zemin katın fonksiyonu tamamlanacaktır.

Üst kat özel günlerinin kutlanması, toplantılar ve kültürel etkinliklerin gerçekleştirilmesi için donatılmış bir fikir laboratuvarı olacaktır.

Mekan şekillenişleri esnek olacak farklı talepleri karşılayabilecektir. Genel mekansal kurgu serbest tutulup yeni fikirler ve projeler gerektirdiği sürece yapı değişime uğrayacaktır.

 

 

EKİP
Proje ekibi: Jose Manuel García Torres, Gabriel Castellana, Betül Turan, Barış Pişkin, Doruk Karagöz, Juan Miguel Galera Miñarro, Pierre Emmanuel Decombe, İsmail Yıldırım, Silvia Calavera, Nordine Amrani, İbrahim Demir, Talha Girgin, Teoman Güney, Hande Çekindir, İbrahim Çekindir, Tuğba Özden, Yığıt Koçak

Müşteri: Depo Pergamon Derneği